Offering you a complete choice of products which include hand operated pallet truck.
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 3000 kg |
| Fork Length | 1200 MM |
| Fork Width | 685 mm |
| Min Fork Height | 85 mm |
| Max Fork Height | 180 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Wheel Type | Single Roller |
| Body Material | MS |
Vinod Goyal (Director)
Croma Plast Private Limited
J-126, Sector-4, Bawana Industrial Area,Dsiidc
New Delhi - 110039, Delhi, India