Our product range includes a wide range of hydraulic hand pallet trucks.
₹ 16500 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 2500 kg |
| Fork Length | 1200 MM |
| Fork Width | 685 mm |
| Min Fork Height | 85 mm |
| Max Fork Height | 200 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Body Material | MS |
| Steering Wheel Size | 180 mm |
Vinod Goyal (Director)
Croma Plast Private Limited
J-126, Sector-4, Bawana Industrial Area,Dsiidc
New Delhi - 110039, Delhi, India