Leading Manufacturer of 3 ton industrial plastic pallet from New Delhi.
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Pallet size | 1200x1000 mm |
| Load cap static | 3000 kg |
| Pallet type | Racking |
| Entry type | 4 way |
| Top deck | Perforated |
| Pallet weight | 14 kg |
| Material | HDPE |
| Usage | Automotive, FMCG, Warehouse, Pharma, Chemical, Cold store |
| Color | Blue |
Vinod Goyal (Director)
Croma Plast Private Limited
J-126, Sector-4, Bawana Industrial Area,Dsiidc
New Delhi - 110039, Delhi, India