We are a leading Manufacturer of industrial maha jumbo plastic crates and plastic jumbo crates from New Delhi, India.
₹ 1040 / Piece Get Latest Price
| Series | Jumbo |
| Size Type | MAHA JUMBO |
| Size | 650X450X485 MM |
| Material | Plastic |
| Inner Dimension | 610 x 405 x 470 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Foldable | No |
| Color | Blue |
| Perforation Type | Solid |
| Style | Solid Box |
| Ventilation Type | Closed |
| Model Name/Number | CCL6545485 |
| Shape | Rectangular |
| Construction Type | Single Wall |
| Capacity | 120 Ltr |
| Brand | Croma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 660 / Piece Get Latest Price
| Series | Jumbo |
| Size Type | Jumbo |
| Size | 650 x 450 x 315 mm |
| Inner Dimension | 610 x 405 x 305 mm |
| Outer Dimension (LXWXH) | 650 x 450 x 315 mm |
| Color | Blue |
| Foldable | No |
| Perforation Type | Solid |
| Ventilation Type | Solid |
| Style | Solid Box |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 73 Ltr |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
Vinod Goyal (Director)
Croma Plast Private Limited
J-126, Sector-4, Bawana Industrial Area,Dsiidc
New Delhi - 110039, Delhi, India